Бурение скважин в Киеве и Киевской области      
Тел.: 098 434 47 35
От 140 грн/м. !

Буріння свердловин

Водоносність кам’яновугільних відкладів для буріння свердловин.

 

Відклади кам'яновугільної системи поширені в межах Львівської палеозойської западини, а в інших гідрогеологічних районах відсутні. Тобто не виявлено їх в Передкарпатському та Полісько-Подільському районах.

Водоносний комплекс у відкладах башкирського ярусу (C2b) середнього карбону розвинений у межах Галицького та Галицько-Волинського гідрогеологічних районів. Підземні води циркулюють у вапняках доломітизованих, пісковиках, доломітах і алевролітах загальною потужністю 70-350 м. Свердловини, розташовані в зниженнях рельєфу, нерідко фонтанують. Висота напору цих вод досягає 360 – 400 м. Питомі дебіти буріння свердловин становлять тисячні частки літра за секунду, рідко збільшуючись до сотих і десятих часток.

У північній частині басейну підземні води хлоридно-гідрокарбонатні натрієві з мінералізацією 0,9 - 2,5 г/дм3 і загальною жорсткістю 1,5 - 3 мг-екв/дм3. На південь мінералізація води в пробурених свердловинах помітно зростає, досягаючи в центральній частині басейну 3 - 4 г/дм3, а в південних районах – 5 - 10 г/дм3. Одночасно до 5 - 8 мг-екв/дм3 зростає і загальна жорсткість.

Cерпухівський горизонт нижнього відділу карбону, складений аргілітами, алевролітами та сланцями, виконує роль водотриву. Потужність його досягає 200 м.

Стратиграфічно нижче серпухівського водотриву залягає водоносний комплекс у відкладах візейського ярусу (C1v), представлений пісковиками, вапняками і гравелітами. У Галицькому гідрогеологічному районі, за відсутності гравелітів, комплекс ускладнюється прошарками аргілітів. Загальна  потужність комплексу досягає 150 м.

Поповнення запасів підземних вод карбону, які використовуються для буріння свердловин, Галицько-Волинського палеозойського басейну утруднене, а їх статичні запаси невеликі. Підвищена обводненість пісковиків спостерігалась тільки в зонах тектонічних порушень.

Для підземних вод кам’яновугільної товщі характерна наявність розчинених газів. Газова фаза складається з метану (70 - 90 %), вуглекислоти й азоту.

Версия для печати
Все права защищены. Полное или частичное копирование материалов запрещено, при согласованном использовании материалов необходима ссылка на ресурс. 
ВебСтолица.РУ: создай свой бесплатный сайт!  | Пожаловаться  
Движок: Amiro CMS