Бурение скважин в Киеве и Киевской области      
Тел.: 098 434 47 35
От 140 грн/м. !

Девонські відклади для буріння

Водоносність девонських відкладів для буріння

 

У відкладах девонської системи лише в межах Львівської палеозойської западини виділено 19 світ, кожна з яких має своє обґрунтування. У межах Дністровського перикратонного прогину, який охоплює іншу частину Волино-Подільської серії, виділено 23 світи. Уся складно побудована та детально вивчена товща в гідрогеологічному відношенні розділена на 3 водоносних комплекси для буріння свердловин і 3 водотриви [58].

Водоносний горизонт у відкладах верхньофаменського ярусу верхнього девону (D3fm3) поширений суцільно, але літологічний склад водовміщуючих порід по площі невитримується. Води циркулюють у пісковиках тріщинуватих, доломітах закарстованих, вапняках та конгломератах. Останні зустрінуті лише у Галицько-Волинському районі. Потужність горизонту не перевищує 160 м, в Галицько-Волинському районі знаходиться в межах 14-32 м. В цьому районі комплекс перекривається відкладами крейди і залягає з глибини від 100-140 м в пониженнях до 220 м на вододілах. П’єзометричні рівні встановлюються на глибинах від 81 до 104 м на вододілах до +45-48 м – у долинах річок. Дебіти буріння свердловин змінюються від 2,7 до 262,5 дм3/с. Коефіцієнти фільтрації 15,5 м/добу. Води сульфатно-гідрокарбонатного магнієво-кальцієвого складу з мінералізацією від 0,6-0,8 до 3,0 г/дм3. Води використовуються Плугівським водозабором, що лежить на схід від м.Золочіва.

Франський водоносний горизонт (D3f) охоплює відклади золочівської світи червоноградської серії. Водоносними є вапняки кавернозні, доломіти скремнілі. Води девонських відкладів у районах неглибокого залягання слабомінералізовані (0,2 - 0,8 г/дм3), гідрокарбонатні кальцієві. Із зануренням відкладів девону на захід і південний захід на великі глибини мінералізація вод поступово зростає, досягаючи в центральній частині Галицько-Волинської западини 100-150 г/дм3; води для буріння свердловин набувають хлоридного кальцієво-натрієвого складу (рис. 3.12).

Хімічний склад витримується по площі трьох районів, де зустрічається даний горизонт (нема його у Полісько-Подільському районі). Потужність зростає від 110-220 м у Галицько-Волинському районі до 180-220 м у Передкарпатському.

Водоносні горизонти у вапняках, доломітах і пісковиках девону в районах порівняно неглибокого залягання (Тернопільська обл., південно-західна окраїна Рівненської та південно-східна окраїна Волинської обл.) успішно використовуються для водопостачання шляхом буріння свердловин (Золочівський водозабір у Львівській області), оскільки відрізняються досить високою водозбагаченістю і доброю якістю води. Продуктивність свердловин змінюється від 0,5 до 9 дм3/с, місцями досягаючи при самовиливі 12 – 18 дм3/с; питомі дебіти свердловин коливаються від 0,1 до 5,4 дм3/с. Величина напорів підземних вод девону в цих районах коливається від 2,5 – 10 до 50 – 210 м. Найменші значення їх властиві для південно-східної частини (Придністров’я), де водоносні горизонти девонських відкладів дренуються глибоко врізаними річковими долинами і місцями є безнапірними [88].

У середньому девоні виділений живетський водоносний комплекс (D2g) і ейфельський водотривкий горизонт, які не виявлено у Полісько-Подільському районі. Потужність відкладів, що формують вказані гідрогеологічні підрозділи, не перевищує   100 м.

У нижньому девоні виділений (крім Галицько-Волинського району) водоносний комплекс емського ярусу (D1e) і лохківський водотривкий комплекс (крім Полісько-Подільському району). Потужність водоносних пісковиків та алевролітів досягає 900 м у центральній частині Львівського палеозойського прогину. Потужність водотривких товщ не перевищує 300 м [58].

У межах Волино-Подільської плити є виходи джерел з товщі тріщинуватих вапняків середнього девону, витрата яких досягає 20 дм3/с.

У Галицько-Волинській западині водоносні горизонти девону викриті лише розвідувальними пробуреними свердловинами на глибинах більше 2 000 м. Деякі свердловини фонтанували з невеликими дебітами.

Версия для печати
Все права защищены. Полное или частичное копирование материалов запрещено, при согласованном использовании материалов необходима ссылка на ресурс. 
ВебСтолица.РУ: создай свой бесплатный сайт!  | Пожаловаться  
Движок: Amiro CMS