Бурение скважин в Киеве и Киевской области      
Тел.: 098 434 47 35
От 140 грн/м. !

Юрські свердловина на воду

Водоносність юрських відкладів. Юрські свердловина на воду

 

Юрські гідрогеологічні підрозділи обмежено поширені в західній частині ВПАБ. Товща пісковиків, пісків, вапняків і конгломератів юрського віку містить високонапірні води, викриті пробуреними свердловинами і випробувані відкачками при розвідці Львівсько-Волинського кам’яновугільного басейну.

У верхній юрі виділяється оксфордський водоносний горизонт (J3o) для буріння представлений пісковиками, вапняками та доломітами загальною потужністю від 10,0 до 50,0 м.

У середній юрі виділяється водоносний комплекс у нерозчленованих відкладах келовейського ярусу (J2k), представлений конгломератами, гравелітами, пісковиками та вапняками загальною потужністю від 10 до 70 м. Він поширений на більшій частині території, крім Полісько-Подільського району. В його підошві виділяється синемюрський водотривкий комплекс нижньої юри, представлений аргілітами, алевролітами з прошарками вапняків і ангідритів, загальною потужністю до 40 м.

У північній частині басейну ці води зустрінуті на глибинах 348 - 355 та 435 - 451 м у слаботріщинуватих пісковиках. Статичні рівні води встановились на глибинах 10 – 32 м, продуктивність свердловин становила 0,1 – 0,2 дм3/с, питомі дебіти не перевищували 0,003 дм3/с.

На південь потужність водоносної піщаної товщі юри помітно збільшується до кількох десятків метрів. Питомі дебіти свердловина на воду дуже малі – близько 0,001 – 0,06 дм3/с, у найбільш потужних горизонтах вони досягають 0,6 – 0,8 дм3/с. Припливи з юрського горизонту в шахти також незначні.

Води юрських відкладів у північній частині басейну хлоридно-гідрокарбонатні натрієві з мінералізацією 0,7 - 0,8 г/дм3. У південних районах басейну мінералізація вод зростає до 5 г/дм3 і вони набувають тут  хлоридного натрієвого складу. Такі ж зміни в мінералізації і хімічному складі властиві для гідравлічно пов’язаних з ними підземних вод карбону.

Версия для печати
Все права защищены. Полное или частичное копирование материалов запрещено, при согласованном использовании материалов необходима ссылка на ресурс. 
ВебСтолица.РУ: создай свой бесплатный сайт!  | Пожаловаться  
Движок: Amiro CMS