Бурение скважин в Киеве и Киевской области      
Тел.: 098 434 47 35
От 140 грн/м. !

Відклади палеогену для буріння свердловин на воду

Значення водоносності відкладів палеогену для буріння свердловин на воду.

 

Відклади палеогену представлені кварцовими й кварц-глауконітовими пісками та глинами київської світи і харківської серії у північній частині Волино-Подільського артезіанського басейну.

Палеогенові породи обводнені повсюдно, проте через спорадичність поширення та невелику потужність цей водоносний горизонт самостійного значення не має.

У верхньому олігоцені у Поліській частині Полісько-Подільського гідрогеологічного району виділяється водоносний горизонт межигірського і берекського регіоярусів (P3mž-br). Він приурочений до пісків різної зернистості з прошарками глин, алевролітів та мергелів. Загальна потужність не перевищує 25,0 м [58].

Стратиграфічно нижче, у середньому еоцені, виділяються водотривкий і водоносний горизонт у відкладах верхньокиївського підрегіоярусу і обухівського регіоярусу (P2kv2-ob). Водоносний комплекс верхньокиївського підрегіоярусу приурочений до пісків глауконітових та алевритів; потужність його не перевищує 15,0 м. Нижньокиївський водотривкий горизонт поширений у центральній і північній частинах Полісько-Подільського гідрогеологічного району. Водотрив складений глинами, мергелями і алевритами. Залежно від палеогеографічних умов осадконакопичення змінюється його придатність до використання шляхом буріння свердловин на воду.

Живлення палеогенового, або неоген-палеогенового водоносного комплексу відбувається в межах Волино-Подільської височини (плато) і Українського масиву тріщинних вод, як в результаті інфільтрації атмосферних опадів і вод місцевого поверхневого стоку на площі відслонення порід неогену і палеогену (басейни р.р. Стохід, Горинь, Тур’я), так і шляхом перетікання вод з вищезалягаючих водоносних горизонтів четвертинних відкладів в місцях їх налягання на іншій частині площі поширення водоносного комплексу [50]. Поповнення ресурсів підземних вод для буріння відбувається також за рахунок переливу тріщинних вод в межах кристалічного щита і шляхом перетоку підземних вод верхньокрейдяних відкладів [8,17].

Версия для печати
Все права защищены. Полное или частичное копирование материалов запрещено, при согласованном использовании материалов необходима ссылка на ресурс. 
ВебСтолица.РУ: создай свой бесплатный сайт!  | Пожаловаться  
Движок: Amiro CMS